021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | محصولات


تقویم های برنامه ریز هفتگی همچاپ

معرفی انواع تقویم

تقویم های برنامه ریز هفتگی همچاپ

در مقاله پیشین همچاپ، در باره تقویم های دیواری توضیحاتی داده شد که کاربردها و مزایای این نوع تقویم را معرفی می کرد. در این مطلب، به معرفی تقویم برنامه ریز هفتگی که تقویم زیردستی نیز گفته می شود می پردازیم و قابلیت های گوناگون این نوع تقویم را بیان می کنیم.

تقویم هفتگی برنامه ریز یا تقویم زیردستی، نوعی از تقویم است که بر خلاف تقویم های دیواری که به صورت ماهانه یا فصلی بودند، در حالت هفتگی چاپ و تولید می شود. به این معنا که هر برگ از تقویم معرف یک هفته از سال بوده و با این حساب، تقویم برنامه ریز دارای 52 برگ به تعداد 52 هفته سال طراحی می شود. با توجه به اینکه این نوع از تقویم در بیشتر بنگاه‌ها، فروشگاه‌ها و شرکت‌های گوناگون خدماتی و تبلیغاتی کاربرد دارد، برای ایجاد فضای مناسب برای یادداشت بر روی برگ های تقویم، قطع A3+ در ابعاد 48×34 سانتی متر و قطع A3 در ابعاد 43×29.5 برای این سفارش در نظر گرفته می‌شود. طبیعی است که ابعاد کوچک تر از این اندازه برای کاربرد برنامه‌ریزی هفتگی مناسب نخواهند بود.
تقویم های برنامه ریز هفتگی همچاپ به صورت اختصاصی چاپ و تولید می شوند. همین موضوع باعث می شود تیراژ انتخابی برای تقویم های برنامه ریز، از 100  نسخه تا صدهزار نسخه قابل انتخاب توسط کاربر باشد.
پس از انتخاب تیراژ و ابعاد تقویم، می‌توان نوع چاپ صفحات تقویم – یا همان 52 برگ برای 52 هفته – را از حالت‌های 2 رنگ و 4 رنگ انتخاب کرد که بدیهی است چاپ 4 رنگ CMYK همان چاپ تمام رنگی است.
آنچه که مسلم است، این موضوع ست که به دلیل کاربرد یادداشت و برنامه‌ریزی در صفحات تقویم، بهتر است نوع کاغذ این محصول به صورت تحریر باشد که امکان یادداشت گذاری در صفحات مختلف هفته‌های تقویم فراهم شود. بنابراین، همچاپ تقویم های برنامه ریز هفتگی را با متریال کاغذ تحریر 70 گرم تا کاغذ تحریر 120 گرم چاپ و تولید می کند.
اما در مورد جلد این محصول، قابلیت انتخاب انواع کاغذ گلاسه و کارتی نیز وجود داشته و برای جلد سفارش که الزاما به صورت چاپ 4 رنگ CMYK در نظر گرفته می شود، می توان از  230  و 300 گرم کارتی و یا 250 و 300 گرم گلاسه یکی از متریال های مورد نظر را انتخاب کرد.
انتخاب متریال و گرماژ کاغذ مصرفی موضوعی سلیقه ای و شخصی است. اما برای صفحات داخلی، متریال متداول، 80 گرم تحریر و برای جلد 250 گرم گلاسه گزینه های مناسبی هستند.
سفارش تقویم برنامه ریز هفتگی در همچاپ با بهینه ترین قیمت تولید می شود و آنچه که در تمام محصولات اختصاصی چاپی قابل توجه است، این نکته است که هرچه تیراژ سفارش بیشتر شود، هزینه تمام شده یک واحد از سفارش کاهش می یابد. برای مثال، 100 عدد تقویم برنامه ریز در قطع A3 با کیفیت چاپ چهاررنگ و متریال 80 گرم صفحات داخلی و 250 گرم گلاسه جلد، رقمی در حدود یک میلیون و صد هزار تومان و به عبارتی برای هر نسخه معادل 11هزار تومان در تولید خواهد شد. در همین حال با افزایش تیراژ به 500 نسخه، کل سفارش نزدیک به سه میلیون تومان و هزینه تمام شده هر واحد معادل 6000 تومان در نظر گرفته می شود.
انتخاب تیراژ بستگی به بودجه سفارش دهنده دارد، اما همچاپ توصیه می کند از طریق صفحه محاسبه قیمت تقویم هفتگی برنامه ریز، با تغییر تیراژ، بیشترین تیراژ را با توجه به بودجه مورد نظر خود انتخاب کنید.
تقویم های رومیزی برنامه ریز با اینکه کاربرد عام و خانگی ندارند، اما برای بنگاه‌ها، فروشگاه‌ها و شرکت‌های مختلف محصولی مناسب و قابل توجه‌اند. بنابراین در صورتی که مخاطب هدف شما، این دسته از افراد باشد، برای معرفی برند خود می توانید از تقویم های برنامه ریز هفتگی استفاده کنید.
در مطلب بعدی معرفی انواع تقویم همچاپ، به بررسی تقویم های رومیزی می پردازیم.

 

برچسب ها و کلمات کلیدی: تقویم ، تقویم و همچاپ ، چاپ آنلاین ، سررسید


لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

آموزش افکت دیباس در فتوشاپ
26 بهمن 1395

آموزش افکت دیباس در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
نکات چاپ تقویم
29 دی 1395

نکات چاپ تقویم

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


تقویم های دیواری همچاپ
29 آبان 1396

تقویم های دیواری همچاپ

تحریریه همچاپ
محصولات جدید همچاپ: تبلیغات محیطی
30 بهمن 1395

محصولات جدید همچاپ: تبلیغات محیطی

تحریریه همچاپ
کارت آویز گردنی همچاپ
12 آذر 1396

کارت آویز گردنی همچاپ

تحریریه همچاپ
تفاوت‌های تراکت و لیف‌لت
1 آبان 1396

تفاوت‌های تراکت و لیف‌لت

تحریریه همچاپ
وظایف و جایگاه شغلی اپراتور خدمات مشتریان
12 فروردین 1396

وظایف و جایگاه شغلی اپراتور خدمات مشتریان

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir