021-88539477-9
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


بایدها و نبایدهای چاپ آنلاین

بخش دوم

بایدها و نبایدهای چاپ آنلاین

در مقاله‌ی پیشین، به برخی از بایدها و نبایدهای چاپ آنلاین اشاره کردیم که شامل محدودیت‌های راهنما، محصولات استاندارد انعطاف‌پذیر، قالب‌های گرافیکی و تمپلیت‌ها، زمان تحویل متناسب و سفارش‌های اختصاصی بود. در این مقاله به ادامه‌ی این مطلب می‌پردازیم تا با رعایت این اصول، نتیجه خروجی نهایی چاپی شما، با بالاترین کیفیت ارائه شود.
همان‌گونه که مطرح شد، سفارش‌های موجود در همچاپ به دو نوع عمومی و اختصاصی چاپ و تولید می‌شوند. امروز به مرور تفاوت‌ها و مزیت‌های هر یک از این حالت‌های چاپی نگاهی خواهیم داشت.
- گارانتی کیفیت محصول برای سفارش‌های اختصاصی: توجه داشته باشید در حالت چاپ اختصاصی، هر آنچه که بر روی کاغذ یا رسانه‌ی مرتبط چاپ می‌شود، به صورت اختصاصی و انحصاری برای یک مشتری در نظر گرفته شده است. بنابراین به علت تنظیم رنگ برای یک سفارش خاص، خروجی نهایی نزدیک‌ترین حالت ممکن به رنگ‌بندی موجود در فایل سفارش را خواهد داشت. این موضوع باعث می‌شود که همچاپ برای محصولات اختصاصی که به صورت خاص برای یک مشتری چاپ می‌شود، گارانتی کیفیت را در نظر داشته باشد. با گارانتی کیفیت، مطمئن باشید سفارش شما در بالاترین کیفیت ممکن چاپ خواهد شد.
- قیمت مناسب‌تر در فرم‌های عمومی: بر خلاف حالت پیشین که بیان شد، در چاپ فرم عمومی، تعدادی سفارش از مشتری‌های مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند تا هزینه‌های ثابت چاپ مانند هزینه‌ی چاپ، لیتوگرافی و برش و ... بین چندین مشتری تقسیم شده و قیمت تمام شده، اقتصادی‌تر باشد. در فرم‌های عمومی به دلیل چیدمان چندین سفارش گوناگون با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، امکان ارائه گارانتی کیفیت وجود ندارد و خروجی نهایی چاپ شده می‌تواند تا 20% تفاوت رنگی با سند گرافیکی ارسالی توسط مشتری داشته باشد. اما در مقابل هزینه‌ی این نوع سفارش بسیار پایین‌تر از سفارش اختصاصی است. در صورتی که هزینه‌ حرف اول را می‌زند، سفارش فرم عمومی بهترین گزینه‌ است.
- تیراژ بیشتر، قیمت تمام شده برای هر واحد کمتر: با افزایش تیراژ، قیمت تمام شده برای هر واحد سفارش کاهش می‌یابد. برای مثال در صورت سفارش 1000 عدد تراکت A4 به صورت دو رو و 135 گرم گلاسه، قیمت نهایی حدود 145.000 تومان خواهد شد. یعنی هر برگ تراکت 145 تومان. در صورتی که با سفارش 5000 عدد از همین نوع سفارش، قیمت نهایی تقریبا 295.000 تومان خواهد شد، به این معنا که هر برگ تراکت 59 تومان چاپ می‌شود. در صورتی که سفارش شما مصرفی است و در بازه‌های زمانی خاص، تعداد زیادی توزیع یا استفاده می‌شود، مانند تراکت‌ها، منوهای رستوران‌ها، فرم‌های ثبت‌نام و ... بهتر است پس از برآورد تعداد مصرف تا پیش از تغییر فایل گرافیکی، بیشترین و بالاترین حجم سفارش را ثبت کنید تا قیمت تمام شده هر واحد از سفارش بهینه‌تر شود. البته این موضوع در شرایطی صادق است که بدانید طرح گرافیکی محصولات چاپی مورد نظر شما، تا مدت استفاده یا توزیع، تغییر نخواهد کرد. محصولاتی که در بازه‌های زمانی نامشخص یا کوتاه مدت مدام در حال تغییرند، در این حالت مناسب‌ نیستند.
- تیراژ کم و چاپ دیجیتال: بر خلاف موضوعی که در مورد بالا بیان شد، در صورتی که تعداد محدودی از یک محصول مورد نیاز است، یا محصولاتی که مورد نظر است، در تنوع زیاد بوده و برای هر نوع، تعداد کمی مورد نیاز است، چاپ فرم عمومی و افست منطقی نیست. بنابراین بهتر است به سراغ چاپ دیجیتال رفته و هزینه‌ی نهایی را به تعداد مورد نیاز سفارش خود پرداخت کنید. برای مثال در صورت نیاز به تنها 100 عدد سربرگ A4 بهترین گزینه چاپ دیجیتال است. در حالتی دیگر، اگر 10 نوع سربرگ A4 از هر کدام 100 عدد مورد نیاز باشد نیز، چاپ دیجیتال پاسخگوی این نیاز شماست.
همچاپ تنوع کاملی از انواع چاپ شامل دیجیتال، افست، فرم عمومی و اختصاصی را برای پوشش هر نوع سفارش چاپی در بر دارد که همین موضوع باعث شده مشتریان همچاپ، همواره از سرویس سفارش چاپ آنلاین بهترین استفاده را کرده و از سفارش آنلاین چاپ با بهترین کیفیت و خدمات، لذت ببرند. سفارش‌های خود را در همچاپ ثبت کنید.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

بایدها و نبایدهای چاپ آنلاین
28 آذر 1396

بایدها و نبایدهای چاپ آنلاین

تحریریه همچاپ
اسکو برای تصویربرداری از اطلاعات
25 آذر 1395

اسکو برای تصویربرداری از اطلاعات

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir